all in one seo pack - en to bg translation catalogue (93 entries)

en:  characters. Most search engines use a maximum of 160 chars for the description.
bg:  знаци. Повечето търсещи машини използват максимум 160 знака за описанието.

en: %blog_description% - Your blog description
bg: %blog_description% - Описание на Вашия блог

en: %blog_title% - Your blog title
bg: %blog_title% - Заглавие на Вашия блог

en: %category% - Alias for %category_title%
bg: %category% - Псевдоним за %category_title%

en: %category_description% - The description of the category
bg: %category_description% - Описанието на категорията

en: %category_title% - The (main) category of the post
bg: %category_title% - Категория (главната) на публикацията

en: %category_title% - The original title of the category
bg: %category_title% - Оригиналното заглавие на категорията

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
bg: %date% - Оригиналното заглавие на архив давано от wordpress, например  "2007" или "2007 Август"

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
bg: %description% - Оригиналното описание установено от плъгина, например откъс, ако има такъв или автоматично генериран ако тази настройка е избрана

en: %page% - The page number
bg: %page% - Номерът на страницата

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
bg: %page_author_firstname% - Първо име на автора на страницата (с големи букви)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
bg: %page_author_lastname% - Фамилия на автора на страницата (с големи букви)

en: %page_author_login% - This page's author' login
bg: %page_author_login% - Потребителско име на автора на страницата

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
bg: %page_author_nicename% - Псевдоним на автора на страницата

en: %page_title% - The original title of the page
bg: %page_title% - Оригиналното заглавие на страницата

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
bg: %post_author_firstname% - Първо име на автора на публикацията (с големи букви)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
bg: %post_author_lastname% - Фамилия на автора на публикацията (с големи букви)

en: %post_author_login% - This post's author' login
bg: %post_author_login% - Потребителско име на автора на публикацията

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
bg: %post_author_nicename% - Псевдоним на автора на публикацията

en: %post_title% - The original title of the post
bg: %post_title% - Оригиналното заглавие на публикацията

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
bg: %request_url% - Оригиналният URL път, например "/адрес-който-не-съществува/"

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
bg: %request_words% - URL пътят в четим формат, например "Адрес Който Не Съществува"

en: %search% - What was searched for
bg: %search% - Търсено е за

en: %tag% - The name of the tag
bg: %tag% - Името на етикета

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
bg: %wp_title% - Оригиналното заглавие на wordpress, като например post_title за публикациите

en: (Remember: Backup early, backup often!)
bg: (Запомнете: Правете резервни копия отрано и често!)

en: 404 Title Format:
bg: Формат на заглавието за грешка 404:

en: A comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as META keywords on your homepage. Don't stuff everything in here.
bg: Списък с най-важните ключови думи за Вашия сайт разделени със запетая, които ще бъдат използвани като META ключови думи на Вашата начална страница. Не прекалявайте с големината на списъка.

en: Additional Home Headers:
bg: Допълнителни заглавки за началната страница:

en: Additional META:
bg: Допълнителни Meta етикети:

en: Additional Page Headers:
bg: Допълнителни заглавки за страниците:

en: Additional Post Headers:
bg: Допълнителни заглавки за публикациите:

en: All in One SEO Options Updated.
bg: настройките на All in One SEO са обновени.

en: All in One SEO Pack
bg: All in One SEO пакет

en: All in One SEO Plugin Feedback
bg: All in One SEO обратна връзка

en: All in One SEO Plugin Options
bg: All in One SEO настройки

en: All in One SEO Plugin Release History
bg: All in One SEO списък с промените

en: All in One SEO Plugin Translations
bg: All in One SEO преводи

en: Archive Title Format:
bg: Формат на заглавието на архив:

en: As the name implies, this will be the title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default blog title will get used.
bg: Както името предполага, това ще е заглавието на началната Ви страница. Тази настройка е независима от останалите настройки. Ако не е избрана, ще се използва подразбиращото се заглавие на блога.

en: Autogenerate Descriptions:
bg: Автоматично създаване на описанията:

en: Category Title Format:
bg: Формат на заглавието на категория:

en: Check this and SEO pack will create a log of important events (all_in_one_seo_pack.log) in its plugin directory which might help debugging it. Make sure this directory is writable.
bg: Сложете отметка и SEO pack ще създаде лог на важните събития (all_in_one_seo_pack.log) в неговата директория, който може да спомогне за откриването на грешки. В директорията трябва да е разрешено записването.

en: Check this and your META descriptions will get autogenerated if there's no excerpt.
bg: Сложете отметка и Вашите META описания ще се генерират автоматично, ако няма откъс.

en: Check this for excluding archive pages from being crawled. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Сложете отметка, за да изключите обхождането от търсачки на страниците с архиви. Полезно за избягване на дублиращо се съдържание.

en: Check this for excluding category pages from being crawled. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Сложете отметка, за да изключите обхождането от търсачки на страниците с категории. Полезно за избягване на дублиращо се съдържание.

en: Check this for excluding tag pages from being crawled. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Сложете отметка, за да изключите обхождането от търсачки на страниците с етикети. Полезно за избягване на дублиращо се съдържание.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the META keywords for this post (in addition to any keywords and tags you specify on the post edit page).
bg: Сложете отметка, ако искате категориите за дадена публикация да бъдат използвани като META ключови думи в публикацията (в допълнение към останалите ключови думи и етикето, които сте указали в страницата за редактиране на публикацията).

en: Click for Help!
bg: Кликнете за помощ!

en: Click here for Support
bg: Кликенет тук за поддръжка

en: Could not download distribution (%s)
bg: Не е възможно изтеглянето на пакета  (%s)

en: Could not download distribution (%s): %s
bg: Не е възможно изтеглянето на пакета  (%s): %s

en: Could not open %s for writing
bg: %s не може да бъде отворен за писане

en: Could not write to %s
bg: Не е възможен запис в %s

en: Description Format:
bg: Формат на описанието:

en: Description:
bg: Описание:

en: Disable on this page/post:
bg: Изклюване на тази страница/публикация:

en: FAQ
bg: ЧЗВ

en: Feedback
bg: Обратна връзка

en: Home Description:
bg: Описание на началната страница:

en: Home Keywords (comma separated):
bg: Ключови думи (разделени със запетая) на началната страница:

en: Home Title:
bg: Заглавие на началната страница:

en: Keywords (comma separated):
bg: Ключови думи (разделени със запетая):

en: Log important events:
bg: Записване на важни събития:

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the window title bar and of course in the source. If set, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: The default templates puts the title tag of posts like this: "Blog Archive >> Blog Name >> Post Title" (maybe I've overdone slightly). This is far from optimal. With the default post title format, Rewrite Title rewrites this to "Post Title | Blog Name". If you have manually defined a title (in one of the text fields for All in One SEO Plugin input) this will become the title of your post in the format string.
bg: Забележете, че става въпрос само за заглавния етикет. Това е, което виждате в заглавната лента на браузера. Това НЕ Е видимо на страницата, а само в заглавната лента на браузера и изходния код. Ако е избрано, заглавията на всички страници, публикации, категории, търсения и архиви ще бъдат пренаписани. Можете да укажете формата за повечето от тях. Например: Шаблонът по подразбиране показва заглавния етикет на публикациите по този начин: “Архив на блога >> Име на блога >> Заглавие на публикацията”. Това не е оптимално. С формата по подразбиране за пренаписване на заглавието на публиакция, тя изглежда ето така: “Заглавие на публикацията | Име на блога”. Ако ръчно сте указали заглавие (в някое от текстовите полета на All in One SEO), това ще бъде заглавието на публикацията.

en: One Click Upgrade
bg: Обновяване с едно щракване

en: Page Title Format:
bg: Формат на заглавието на страница:

en: Paged Format:
bg: Формат на страницирането:

en: Part %page%
bg: Страница %page%

en: Please make sure %s is writable
bg: Моля, уверете се, че може да се пише в %s

en: Please make sure that %s is writable.
bg: Моля, уверете се, че може да се пише в %s

en: Post Title Format:
bg: Формат на заглавието на публикация:

en: Rewrite Titles:
bg: Пренаписване на заглавията:

en: Search Title Format:
bg: Формат на заглавието при търсене:

en: Should I upgrade?
bg: Трябва ли да обновявам?

en: Tag Title Format:
bg: Формат на заглавието на етикет:

en: The META description for your homepage. Independent of any other options, the default is no META description at all if this is not set.
bg: META описанието за Вашата начална страница. Тази настройка е назависима от останалите настройки. Ако не е избрана, няма да се използва META описание никъде.

en: The following macros are supported:
bg: Поддържат се следните макроси

en: This is version
bg: Това е версия

en: This string gets appended/prepended to titles when they are for paged index pages (like home or archive pages).
bg: Този стринг се добавя към заглавията на страницирани индексни страници (например началната страница или архивите).

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Translations
bg: Преводи

en: Update Options
bg: Обновяване на настройките

en: Upgrade failed
bg: Неуспешно обновяване

en: Upgraded to newest version. Please revisit the options page to make sure you see the newest version.
bg: Обновен до най-новата версия. Моля, презаредете страницата с настройките, за да сте сигурни, че виждате най-новата версия.

en: Use Categories for META keywords:
bg: Използване на категориите за META ключови думи:

en: Use noindex for Archives:
bg: Използване на noindex за архивите:

en: Use noindex for Categories:
bg: Използване на noindex за категориите:

en: Use noindex for Tag Archives:
bg: Използване на noindex за архивите по етикет:

en: What you enter here will be copied verbatim to your header on pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
bg: Това, което въведете тук ще бъде дословно копирано в заглавката към страниците. Можете да въведете каквито си поискате заглавки, дори връзки към каскадни стилове.

en: What you enter here will be copied verbatim to your header on post pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
bg: Това, което въведете тук ще бъде дословно копирано в заглавката към публикациите. Можете да въведете каквито си поискате допълнителни заглавки, дори връзки към каскадни стилове.

en: What you enter here will be copied verbatim to your header on the home page. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
bg: Това, което въведете тук ще бъде дословно копирано в заглавката на началната страница. Можете да въведете каквито си поискате заглавки, дори връзки към каскадни стилове.

en: You can click on option titles to get help!
bg: Можете да кликате върху заглавията на настройките, за да видите помощната информация.
